WALENTYNKI

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie walentynkowe. Każdy z uczniów, nauczycieli jak i pozostałych pracowników ubrał się na czerwono. Podczas wspólnego spotkania, uczniowie klas 1-3 poznali krótką historię powstania tego święta a także ciekawostki z nim związane. Oczywiście oprócz teorii nie zabrakło i praktyki. Walentynki to wspaniała okazja do sprawdzenia wiedzy z zakresu czytanych bajek i baśni. Zadaniem uczniów było dopasowanie do siebie bajkowych postaci takich jak: Fiona i Shrek, Kay i Gerda, Myszka Miki i Myszka Minnie, Zygzak MaQeen i Sally Carrera oraz wiele, wiele innych. Podczas całego dzisiejszego dnia można także było zawiesić na tablicy kartkę z miłosnym wyznaniem. Wszyscy z zainteresowaniem wyszukiwali życzeń jakie otrzymali od Walentego lub Walentynki. Na zakończenie każda klasa otrzymała serduszka do ozdobienia a następnie zawisnęły one na ósemkowym drzewku walentynkowym.