„KOSMICZNY PRZYJACIEL KŁAMCZUSZKA”

13 lutego klasy drugie, trzecie oraz klasa 1c wybrały się do Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu, gdzie miały okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. „Kosmiczny przyjaciel kłamczuszka”. Przedstawienie było wystawione przez Teatr Króla. Przewodnim motywem prezentowanej bajki było hasło: Nie kłam. Uczniowie poznali głównego bohatera Kacpra, który jest strasznym kłamczuszkiem, jednak kiedy poznaje kosmicznego przyjaciela oraz Pana Pogodę, dowiaduje się że kłamstwo nie popłaca. Bajka zaprezentowana przez Teatr króla miała na celu nauczenie dzieci jakie szkodliwe substancje mają w swoim otoczeniu oraz w jaki sposób się przed nimi chronić. Wszyscy bardzo uważnie słuchali przesłanek zawartych w przedstawieniu. Na zakończenie odbyła się krótka pogadanka podsumowująca, w trakcie której uczniowie mogli powiedzieć czego można było się nauczyć od głównego bohatera Kacpra oraz czy jego postępowanie było dobre czy też złe.