ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Uroczyste ślubowanie pierwszaków to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Właśnie dziś, 22 października miało ono miejsce w budynku „MAŁEJ ÓSEMKI”„. Mieliśmy okazję gościć w tym dniu Prezydenta Miasta Zgierza – p. Przemysława Staniszewskiego, zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji i Młodzieży – p. Małgorzatę Andrzejewską, zastępcę Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Anetę Kopacz, a także Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 8, Rodziców i bliskich naszych uczniów. Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po występie przystąpiły do zdania egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Egzamin zdały na szóstkę. Następnie złożyły przysięgę, a pani dyrektor Liliana Sobieska – Jędruszczak symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu. Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.