ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

„Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie pracować się nie da”, dlatego 18 października świętowaliśmy otwarcie nowo wyremontowanej biblioteki szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Grażyna Bąkiewicz – łódzka pisarka książek dla dzieci i młodzieży, Sekretarz UMZ – pan Robert Chocholski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży UMZ – pani Małgorzata Andrzejewska, Skarbnik UMZ- pani Grażyna Mela oraz Kierownik Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Filia nr1- pani Renata Stępień. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 5b, 5c, 7b, 8b i 8d. Najmłodsi czytelnicy przebrali się za ulubione postaci z lektur. Uczestnicy byli zachęcani do czytania książek  oraz odwiedzania biblioteki. Mogli dowiedzieć się o dotychczasowych dokonaniach pań bibliotekarek  i współpracujących z nimi uczniów oraz nauczycieli. Spotkanie zakończyło się przecięciem wstęgi, po czym nastąpiła degustacja  słodkiej niespodzianki, czyli tortu w kształcie książek. Dla uczniów świętujących otwarcie biblioteki pani Grażyna Bąkiewicz poprowadziła warsztat literacki. Jak było? Było barwnie, ciekawie, wesoło i twórczo. Zobaczcie sami!