KLASY DRUGIE POZNAJĄ TAJEMNICE PUSZCZY PILICKIEJ

W piątek 17 maja klasy drugie b, c, d uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo – edukacyjnej Tajemnice Puszczy Piskiej. W Rezerwacie Niebieskie Źródła uczniowie podziwiali turkusowe źródła dające początek rzece Jana. Niezwykły kolor wody jest wynikiem odbicia promieni słonecznych od białego dna. Kolejną trakcją wycieczki było zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy, a w nim wnętrza starego młyna z ekspozycją poświęconą tradycjom młynarstwa wodnego w dorzeczu Pilicy. Na terenie muzeum dzieci obejrzały także militaria w większości wydobyte z rzeki. Podziwiały perełki skansenu- budynek poczekalni kolejowej z przystanku Czarnocin oraz  carską toaletę. W programie wycieczki znalazły się także: podziemna trasa turystyczna „ Groty Nagórzyckie”  z dawną kopalnią piasku, kościółek św. Idziego, odrestaurowane ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu oraz spacer po przepięknej, zielonej Spale. Pomimo, że eskapadzie nie sprzyjały warunki pogodowe, dzieci były zadowolone, ciekawskie i chłonne wrażeń. Puszcza Pilicka nie ma już dla nich tajemnic.