W Teatrze Arlekin

13 listopada uczniowie z klas 5A i 5C wybrali się do Teatru Arlekin na spektakl „Matek Rozstawacz”. Przedstawienie opowiadało historię współczesnej rodziny, która się rozstaje i musi odnaleźć się na nowo, ale uczniowie zwracali uwagę przede wszystkim na czasem zabawne, a czasem przerażające przygody chłopca o imieniu Matek i karalucha James’a. W pamięci pozostały zabawne kostiumy bohaterów, orkiestra karaluchów i tak niezwykłe wynalazki jak bólowóz czy rozstawalnica.

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach „Materia plastyczna – my ożywiamy czy ona nas ożywia”, które pozwoliły zajrzeć za kulisy i przyjrzeć się pracy aktora i przygotowaniom do spektaklu. Uczniowie „ożywiali” papier budując z niego elementy scenografii i chyba połknęli teatralnego bakcyla.