,,CUDOWNA MOC BUKIETU”- FINAŁ KONKURSU MIĘDZYSZKOLNEGO

Niemal przez cały październik w holu SP 8 przy ul. Boya- Żeleńskiego można było podziwiać wystawę przepięknych, jesiennych bukietów. Zostały one wykonane przez uczniów   kl. I- III sześciu zgierskich szkół podstawowych: SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 12 w ramach międzyszkolnego konkursu plastyczno- przyrodniczego „Cudowna moc bukietu”. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zgłoszono 70 prac . Dzieci stworzyły niezwykłe, oryginalne kompozycje wykorzystując warzywa, owoce, liście, kwiaty i dary jesieni. Jury w dwunastoosobowym składzie wybrało najbardziej efektowne stroiki w trzech kategoriach wiekowych. Stanęło przed bardzo trudnym zadaniem albowiem wszystkie prace były kunsztowne i wymagały dużego nakładu pracy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami zaś laureaci książkami i nagrodami rzeczowymi. Warto nadmienić, iż zgodnie z wolą rodziców/ opiekunów uczniów stroiki zostały wystawione na aukcję , a pozyskane środki przekazane na rzecz Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie niezwykłych wrażeń estetycznych.
A oto lista laureatów:
Oddziały I:
I m.-
Amelia Cicha I b SP 8 (nr 27)
II m.- uczeń SP 6 (nr 16)
III m.- Maria Przybylak I b SP 8 (nr 18)
Wyróżnienia: uczeń SP 12 (nr 44), Martyna Mitera I a SP 8 (nr 34)
Julia Głowacka I a SP 8 (nr 17) , uczeń SP 3 (nr 36)
Oddziały II:
uczeń SP 5 ( nr 65)
II m.-
uczeń SP 5 (nr 63)