MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EMPATII

Czy wiecie, że 2 października jest Międzynarodowym Dniem Empatii? Empatia to „pełne szacunku rozumienie tego, co w danym momencie doświadczają inni”. Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się do obchodów tego święta realizując projekt „Bądź empatyczny, bądź żyrafą”. Żyrafa to zwierzę o największym sercu ze wszystkich ssaków lądowych, żyjącym w zgodzie z innymi zwierzętami, nic więc dziwnego, że została obrana symbolem empatii. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu była wychowawczyni kl. IId p. Beata Rozumska. Wszystkie dzieci od pierwszaków do uczniów klas III uczestniczyły w zajęciach warsztatowych poświęconych rozpoznawaniu emocji, nauce empatycznego mówienia i słuchania. Wykonane przez nie plakaty i serca zostały wyeksponowane w holu szkoły i przypominają o zasadzie „Bądź empatyczny, bądź żyrafą”. W międzyczasie można było oderwać „dobre słowo” z rozwieszonych po całej szkole plakatów i wręczyć je szczególnej osobie. Do wspólnej zabawy przyłączyli się rodzice i pracownicy szkoły.