Powiatowy Konkurs Recytatorski WENA 2018

„Gdy pytasz mnie, czym ojczyzna jest…” – taki był temat przewodni XXV edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego WENAktóry odbył się w naszej szkole 18 maja 2018 r. Konkurs zorganizowany został z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów: 12 uczniów z klas IV-VI oraz 8 uczniów z klas gimnazjalnych. Wszyscy z powiatu zgierskiego.Jury, w składzie: p. Grażyna Sadok – dyrektor naszej szkoły, p. Bożena Wężyk – była dyrektor Gimnazjum nr 3 – pomysłodawczyni WENY oraz p. Anna Paszkowska, po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Emilie Thebline, a w kategorii klas gimnazjalnych Jakub Śmietana.

Swoją obecnością podczas konkursu zaszczycił nas Prezydent Miasta Zgierza Pan Bohdan Bączak.

Tegoroczny konkurs sprawnie poprowadziło troje konferansjerów: Maria Przybysz i Marta Nowicka z kl. 3AG oraz Maciej Wesołowski z kl.3BG.

Sponsorami nagród, którymi były karty podarunkowe do księgarni w Zgierzu był Urząd Miasta Zgierza.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!