ZNAKOMITY WYSTĘP SZACHISTÓW SP8 ZGIERZ W TURNIEJU PREZYDENTA ZGIERZA

W pierwszy dzień wiosny szachiści Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu udali się do hali zgierskiego MOSiR-u, by wziąć udział w II Finale Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza. Zawody zorganizował Zgierski Klub Szachowy Szach-Zgierz. W rozgrywkach wzięło udział przeszło 200 szachistów z większości zgierskich szkół. Gra toczyła się systemem „szwajcarskim”, a czas na rozegranie partii to 2×10 minut. Po pasjonujących pojedynkach drużynowo zajęliśmy I miejsce.
W kategorii dziewcząt klas 1-2 tuż za podium uplasowały się Amelia Kozłowska z klasy 1e, Laura Stanionis z klasy 2b, Katarzyna Adamczewska z klasy 1c, Pola Sobczak i Kornelia Kazimierczak z klasy 1d.
W kategorii chłopców klas 1-2 Oliwier Sutkowski z klasy 1d zajął 3 miejsce
W kategorii dziewcząt klas 3-5, III miejsce zajęła Zofia Sobczak z klasy 3c i Oliwia Koper z klasy 4c zajęła 8 miejsce.
W kategorii chłopców klas 3-5 II miejsce zajął Mateusz Sułkowski z klasy 3a a na miejscu 7 uplasował się Krakowski Adam z klasy 3d
W kategorii dziewcząt klas 6-8 I miejsce zajęła Julia Dereczenik z klasy 6c na II miejscu uplasowała się Wiktoria Wasielczak z klasy 8c i III miejsce wywalczyła Wikroria Rouba z klasy 7a na V i VI miejscu znalazły się Róża Dominowska klasy 6a i Alicja Lipińska klasy 6b
W kategorii chłopców klas 6-8 I miejsce zajął Piotr Sułkowski z klasy 6c, II miejsce Wiktor Czubakowski z klasy 7a i III miejsce Patryk Rutkowski z klasy 8b i 8 miejsce Jan Drzewiecki z kl. 8a.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji szachowych.