KREATYWNE POMYSŁY NA KŁOPOTY W KLASIE 1D

We wtorkowy poranek, uczniowie klasy 1D zapoznali się z picturebookiem Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”.
Narratorka opowiadania prasuje haftowany, biały obrus, który jest pamiątką po babci. Zamyśla się na chwilę i na materiale powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot….
Całą historię buduje tylko jeden kształt, powtarzający się na kilkunastu stronach, opatrzony wymownym tekstem. Zanim więc plamę zobaczy mama, zamieni się on w rakietę kosmiczną, myszkę komputerową, krzesło, kościół a nawet w łódkę, którą można uciec na koniec świata przed zdenerwowaniem mamy. Bo „Kłopot” to pełna ciepła opowieść o szczególnej więzi między matką a córką.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak w kreatywny sposób radzić sobie z kłopotami i nazywały poszczególne emocje. Na zakończenie lekcji wykonały prace plastyczne. Była to prawdziwa kreatywna zabawa kształtem.