POEZJA W JĘZYKU NIEMIECKIM

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 27.03.2019 r., uczniowie z klasy 3 ag, Marcin Kacprzak i Stanisław Miniszewski,, zostali laureatami I edycji recytatorskiego konkursu „Spotkanie z poezją niemieckojęzyczną”, zorganizowanego przez Szkoły Bernardyńskie w Łodzi, we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego w Łodzi.

II miejsce w kategorii klas 7-8 zajął uczeń klasy 8 d, Miłosz Biadun.

W konkursie wzięło udział jedenastu wykonawców w kategorii klas gimnazjalnych oraz dziewięciu w kategorii klas 7-8 z całego województwa łódzkiego.

Zwycięzcy konkursu Marcin Kacprzak i Stanisław Miniszewski, w dniu 29.03.2019 r., wzięli udział w uroczystości podsumowującej projekt Dni Krajów Niemieckojęzycznych, która miała miejsce w Pałacu Poznańskiego w Łodzi. W ramach projektu, organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi, we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego, odbyło się w bieżącym roku szkolnym wiele konkursów z języka niemieckiego. Podczas uroczystej gali w Pałacu Poznańskiego, najlepsi z najlepszych po raz kolejny mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia językowe i artystyczne.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!