DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Już wkrótce rozpoczną się zimowe ferie. Wielu z nas wyjedzie z miasta ale większość zostaje w domach. Jeśli pogoda dopisze ruszymy na sanki i łyżwy. A jeśli nie? Pewnie część uczniów zasiądzie spokojnie przed ekranem komputera aby w pełni poświęcić się radości korzystania z Internetu. Pamiętajmy jednak aby to „surfowanie” było bezpieczne!
We wtorek małą „Ósemkę” odwiedzili nasi starsi koledzy z budynku przy ulicy Leśmiana, Przygotowali prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w sieci i wspólnie z uczniami klasy 3a przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomnieli o tym, że nie wolno rozmawiać z obcymi, podawać swoich danych osobowych, przekazywać haseł i loginów do naszych kont. W razie jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy natychmiast poinformować rodziców, nauczycieli lub inną dorosłą osobę. Koledzy z grupy teatralnej TREMA przygotowali także krótkie przedstawienie o uczennicy prześladowanej w cyberprzestrzeni. Odwiedzili także naszych najmłodszych czyli dzieciaki z oddziałów przedszkolnych aby i im przekazać najważniejsze informacje.

Comments are closed.