Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W dniach 5,6 i 9 kwietnia kolejno oddziały IIIC, IIIA i IIIB wybrały się do Biblioteki Miejskiej przy ulicy Długiej, na zajęcia dotyczące Ekologii i zbliżającego się Dnia Ziemi. Na początku, prowadząca opowiedziała dzieciom o Bibliotece i zbiorach jakie się w niej znajdują. Następnie wszyscy udali się do sali konferencyjnej, gdzie Pani Bibliotekarka przeprowadziła pogadankę na temat ekologii. Dzieci rozwiązywały wspólnie krzyżówkę i oglądały wyświetlane zdjęcia pięknych i zanieczyszczonych miejsc na Ziemi. Kolejnym punktem zajęć było odszukanie w sali kółek, na których umieszczone były cechy dobrego ekologa. Dzieci odczytywały je i omawiały. Po części dydaktycznej, uczniowie wykonywali pracę plastyczną. Jedna grupa rysowała i wycinała z gazet ilustracje , które pasowały do „Ziemi uśmiechniętej”, natomiast druga grupa , do „Ziemi smutnej”. Po wykonaniu i prezentacji prac, uczniowie mieli za zadanie zrobić kule z gazet i trafiać nimi w określone miejsca, a na zakończenie zajęć odbyła się wielka bitwa na kule, co dzieciom niewątpliwie bardzo się podobało! Zajęcia były atrakcyjne i ciekawe, przed wyjściem wszyscy wpisali się do pamiątkowej Księgi Gości. Uczniowie powrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy.

Comments are closed.