UTWORZENIE PUNKTU DYDAKTYCZNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W ZGIERZU „ZIELONO MI”

W czerwcu 2022 r Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu po raz drugi znalazła się wśród laureatów konkursu pod nazwą „Nasze Ekologiczne Pracownie” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi.
Tym razem projekt dotyczy utworzenia Punktu dydaktycznego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu pod nazwą „Zielono mi”. Na jego realizację otrzymaliśmy dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 60 000,00 zł
Celem projektu jest zagospodarowanie przyszkolnego terenu i dostosowanie do prowadzenia zajęć edukacji przyrodniczej i ekologicznej oraz innych działań edukacyjnych szkoły.
Od października do grudnia 2022 zostały zrealizowane następujące zdania:
Na wcześniej oczyszczonym terenie utworzono:
– rabatę kwiatową
– naturalną łąkę
– ścieżkę sensoryczną
– przygotowano teren do montażu stolików z ławkami
Zakupiono wyposażenie:
– stoliki z ławkami
– ławki ogrodowe
– kosze na odpady
– tablice – gry edukacyjne firmy Mentor
– budki lęgowe dla ptaków
– materiały na wykonanie skrzynek ogrodowych i kompostownika, domków dla owadów
– zbiornik na deszczówkę
– tabliczki do oznaczania roślin
– sprzęt do prac ogrodniczych
Zakupiono pomoce dydaktyczne do realizacji programu edukacyjnego: przenośna stacja meteorologiczna, lupy, lornetki, pojemniki do obserwacji owadów.
Wraz z nadejściem wiosny, ponownie przystąpiliśmy do prac. W zadania projektowe są zaangażowani pracownicy naszej szkoły oraz dzieci i młodzież. Nasz ogród pięknieje każdego dnia.