MISTRZOSTWA ZGIERZA W BADMINTONIE

W dniu 15 października 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Zgierza w badmintonie, które odbyły się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Chłopcy i dziewczęta z roczników 2006-2007 i 2008-2010 współzawodniczyli między sobą w rozgrywkach, których celem było wyłonienie mistrza Zgierza. Nasza szkoła zdominowała podium. W zawodach udział wzięło blisko siedemdziesięciu uczniów z sześciu zgierskich szkół. Przez cały turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie, przegraliśmy tylko jeden pojedynek. Grupa młodszych dziewcząt w składzie: Patrycja Szadkowska (6a), Zuzanna Gibka (6a) oraz Karolina Pieprzowska (6b) okazały się najlepsze w swoim roczniku i pokonały w meczu finałowym koleżanki z SP nr 5. Grupa młodszych chłopców w składzie: Patryk Rutkowski (6b), Mateusz Łasiński (6c), Filip Ciompała (7c) oraz Bogusz Piotrowski (4d) bez straty seta wygrała zawody, pokonując w finale uczniów szkoły SP nr 10.
Starsze dziewczęta również w znakomitym stylu zwyciężyły i pokonując w meczu finałowym uczennice z SP nr 5. Drużynę reprezentowały: Zuzanna Jasiaczyk (8a), Zuzanna Majewska (8a) oraz Zuzanna Omelaniuk (8b). Z kolei drużyna starszych chłopców, w składzie: Wiktor Budaj (7b), Kacper Ignasiak (7b) oraz Maksymilian Jurkiewicz (8a), po dramatycznym finale, musiała uznać wyższość chłopców z SP nr 4, zdobywając jednak wicemistrzostwo Zgierza. Zwycięskie zespoły awansowały do odbywających się już w przyszłym tygodniu finałów powiatowych. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej rundzie. Opiekunami zespołu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dariusz Rutkowski i Daniel Fortuna.