Uczniowie kl. Id zdobywają „Kompetencje na szóstkę”

Kształtowanie kompetencji społecznych uczniów jest obecnie jednym z najważniejszych zadań szkoły. Takie cechy jak umiejętność współpracy, kreatywne myślenie, przedsiębiorczość, umiejętność rozwiązywania problemów są nieodzowne dla osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Kształtowanie tych kompetencji stało się celem cyklu fascynujących zajęć realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „Kompetencje na szóstkę” . Uczniowie kl. I d w czasie serii fascynujących lekcji  ćwiczyli płynność i giętkość myślenia, umiejętność radzenie sobie ze stresem, projektowali lądowisko dla smoków i konstruowali „jajkodrom”. Urozmaiceniem zajęć był materiał filmowy, zabawy ruchowe oraz gry dydaktyczne. Panowała twórcza atmosfera, dzieci cieszyły się z efektów swojej pracy .