GOŚCIMY PRZEDSZKOLAKÓW Z MP 6 I MP 12 W ZGIERZU

Ostatni dzień przed feriami był w naszej klasie bardzo wyjątkowy. Gościliśmy dzieci z grupy „Motyli” Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zgierzu oraz dzieci z grupy VI Miejskiego Przedszkola nr 12 w Zgierzu. Na tę okazję przygotowaliśmy niespodziankę. Przebraliśmy się w bajkowe stroje i wystawiliśmy przedstawienie pt. „Świąteczne porządki w świecie bajek”, zaśpiewaliśmy w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim kolędę „Cicha noc” oraz zagraliśmy ją na dzwoneczkach i janczarach. Na koniec wspólnie omówiliśmy zachowanie bohaterów naszej inscenizacji, czyli postaci z takich bajek i baśni jak: „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, Dziewczynka z zapałkami” i „Kopciuszek” oraz wysnuliśmy razem płynącą z niej bardzo ważną dla wszystkich dzieci naukę. Już każdy z nas będzie z pewnością pamiętał, że aby nie popaść w tarapaty, należy słuchać rodziców, cenne jest pomagać potrzebującym, być dobrym i życzliwym dla innych oraz pamiętać, by nie ufać nieznajomym.
Dziękujemy bardzo za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły – uczniowie klasy II B.