„PAKA DLA PSIAKA”

4 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Zwierząt. Z tej okazji w „małej Ósemce” zorganizowano zbiórkę pod hasłem „Paka dla psiaka”. Zbiórka miała na celu poprawę jakości życia bezdomnych zwierząt, kształtowanie u dzieci postawę przyjaciela zwierząt a także wdrażanie do aktywnego udziału w zbiórce. Organizatorkami akcji były: p. Magdalena Antczak, Paulina Kaczmarek oraz Aleksadra Banasiuk. Udział w zbiórce wzięły oddziały klas 1-3. Uczniowie przez dwa tygodnie przynosili podarunki dla zwierząt, pokazując że los bezbronnych zwierząt nie jest im obojętny. Zebraliśmy łącznie 93 kg suchej karmy, 46 kg karmy mięsnej w puszkach i saszetkach, kasze, przysmaki, a dodatkowo 4 miski, smycze, legowiska, koce. Nie zabrakło oczywiście zabawek w postaci piszczałek i piłek. Wszystkim biorącym udział dziękujemy gorąco za podarunki. Wszystkie prezenty zostaną przekazane do Schroniska dla zwierząt Jasionka w Białej.