WYCIECZKA DO PARKU MINIATUR MIKROSKALA

W dniu 17 kwietnia oddziały 2a, 2b i 3c udały się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Rozrywki Parku Miniatur Mikroskala w Koninie. Na odwiedzających czekało tam ponad 50 różnych makiet i dioram o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Przedstawione były na nich różne wydarzenia, a nie tylko budowle. Niektóre makiety były interaktywne, więc dzieci uruchamiały je samodzielnie. Makiety przedstawiały sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski i świata. Wystawa wsparta była licznymi opisami i prezentacjami multimedialnymi, co pozwalało na poznanie wielu ciekawych faktów. Uczniowie mogli samodzielnie pozwiedzać obiekt, obejrzeć makiety i pobawić się przy „kulkowym tsunami”. Poznali techniki modelarskie i wzięli udział w warsztatach polegających na sklejaniu dowolnych figurek mając do dyspozycji po 30 szt. sześcianów z drewna. Najczęściej wybieraną figurką był Steve– bohater znanej gry Minecraft. Dodatkowymi atrakcjami Parku były interaktywne kolejki, postaci z bajek PRL-u oraz makieta wesołego miasteczka pełna świateł i barw. Dzieci mogły również podziwiać dinozaury i doświadczyć komunikowania się ludzi z obcymi oraz  wycinać na ploterze termicznym figurki styropianowe. Dodatkowo uczniowie korzystali z kapsuły wrażeń oraz placu zabaw Kinder Fun na terenie obiektu. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i dzieciom szczególnie się podobała. Wszyscy wrócili do szkoły w bardzo dobrych nastrojach.