TYDZIEŃ OWOCOWO- WARZYWNY U MALUCHÓW

Przez cały tydzień maluchy na zajęciach zdobywały i uzupełniały swoją wiedzę o warzywach i owocach. Przedszkolaki mogły lepiej przyjrzeć się owocom i warzywom, sprawdzić, jak wyglądają na żywo i czy są lekkie czy ciężkie. Wspólnie w naszej sali utworzyliśmy „mini warzywniak”. Uczyliśmy się rozróżniać warzywa od owoców.  Były też zabawy edukacyjne oraz muzyczno- ruchowe przy piosenkach o tematyce owoców i warzyw. Dzieci wykonały również prace plastyczne (lepienie z masy solnej, wyklejanie bibułą, stemplowanie). Czas ten był też dobrą okazją do utrwalenia kolorów oraz rozwijania umiejętności matematycznych. Kulminacją  działań były piątkowe obchody Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Tego dnia maluchy rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą zmysłu dotyku, smaku, węchu. Na koniec odbyła się degustacja owoców. Było smacznie i zdrowo.