PRZEDSZKOLAKI TEŻ KODUJĄ

W tym tygodniu we wszystkich grupach przedszkolnych organizowane były różnorodne sytuacje wprowadzające naszych wychowanków w tematykę kodowania. Maluszki bawiły się figurami i kolorowały rysunki wg wzoru. Grupa 0B „Biedroneczki” pokonywała kolorową trasę wg podanej instrukcji, układała domino w oparciu o schemat, miała także za zadaniem zaprowadzenie Biedronki do listka zgodnie z kodem. W najstarszej grupie dzieci rozmawiały o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera. Brały też udział w zabawach polegających na kolorowaniu rysunków wg kodu. Uzupełniały tabelę kodowania. Wyszukiwały również figury geometryczne na podstawie kostkowego szyfru. Wszystkie zaproponowane przedszkolakom zabawy miały przede wszystkim na celu rozwijanie u nich umiejętności logicznego myślenia.