UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY LAUREATEM KONKURSU „FASCYNUJĄCA FIZYKA”

17 kwietnia 2019r. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyła się gala rozdania nagród i wyróżnień w IX Wojewódzkim Konkursie „Fascynująca Fizyka – poziom gimnazjalny”. Nie mogło tam zabraknąć przedstawiciela naszej szkoły. Miło nam poinformować, że laureatem tego konkursu został uczeń klasy 8d – Krzysztof Kłos. Krzysiek po przejściu przez eliminacje pisemne, przedstawił w finale doświadczalnym doświadczenie „Ugięcie światła na szczelinie. Wyznaczanie długości fali światła laserowego oraz stałej siatki dyfrakcyjnej”. Temat oraz sposób przedstawienia pokazu i prezentacji spotkały się z zainteresowaniem jury konkursu. Duże zaangażowanie i wiedza ucznia pozwoliły mu znaleźć się w gronie najlepszych.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Comments are closed.