STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W naszej szkole odbywają się kolejne imprezy związane z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. No cóż, tak doniosły jubileusz należy przecież świętować bardzo uroczyście.
Uczniowie klasy 2c przygotowali bardzo wzruszające przedstawienie „Lot Orląt ku Niepodległej”, poświęcone Orlętom Lwowskim – dzieciakom, które zamiast się bawić i uczyć poszły walczyć za Ojczyznę. Spektakl był bardzo mądry, refleksyjny i słuchając piosenki śpiewanej przez Julkę, niejednemu łza mogła zakręcić się w oku.
Po przedstawieniu miało miejsce rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu „POLSKA MOJA OJCZYZNA”. Na konkurs można było oddać pracę plastyczną lub fotograficzną, przeznaczony on był dla uczniów klas 1 – 3. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP nr 1, SP nr 4, SP nr 5 i z naszej szkoły. Wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.