Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości została przez uczniów naszej szkoły uczczona podczas uroczystej wieczornicy. Uczniowie przedstawili historię pieśni legionowych i śpiewali je wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli: Sekretarz Miasta Zgierza Pan Robert Chocholski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Śmietana, Dyrektor Muzeum Miasta Zgierza Pan Robert Starzyński.

Śpiewając, mieliśmy okazję wyrazić nie tylko szacunek, ale i entuzjazm dla naszej niepowtarzalnej narodowej historii i tradycji. Wspólnym śpiewaniem pragnęliśmy też pokazać, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

Organizatorkami wieczornicy były panie: Ewa Jaskuła, Joanna Rogalska i Ala Papka-Oczkowska.