HISTORIONAUCI

HISTORIONAUCI – to ogólnopolski program Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, realizowany przez naszą szkołę w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szukają śladów przeszłości w wybranych placówkach muzealnych. Opowiadają historię odzyskania niepodległości za pomocą wybranych eksponatów: obrazów, grafik, dokumentów, fotografii, przedmiotów codziennego użytku, „ożywiają” obiekt muzealny za pomocą nowych technologii. W ramach programu odbyły się dwudniowe warsztaty w Warszawie. Uczestniczył w nich Paweł Gębicki, uczeń klasy 3bg. Była to okazja do zdobycia nowych doświadczeń, poznania zasobów Muzeum Warszawy i Muzeum Warszawskiej Pragi, a także wymiany pomysłów z innymi uczestnikami szkolenia.

Comments are closed.