OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z GANGIEM SŁODZIAKÓW

Klasa Id w dniu 4 października wzięła udział w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków” organizowanych przez sieć sklepów Biedronka. Szkoła otrzymała pokazowy zestaw „Słodziaków” oraz książki o ich przygodach, aby przeprowadzić zajęcia w oparciu o wyżej wymienione materiały. Nauczyciel przeczytał uczniom bajki, po których nastąpiło ich omówienie w formie pytań do uczniów. Urozmaiceniem zajęć były ćwiczenia grafomotoryczne, słuchanie odgłosów zwierząt i lasu, oglądanie ilustracji zwierząt leśnych, oraz zabawy ze „Słodziakami”. Uczniowie przynieśli do szkoły także swoje maskotki. Dzieci rysowały również swoje ulubione „Słodziaki” i wymyślały historie, które mogłyby im się przydarzyć. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, było dużo śmiechu, a zabawy z pluszowymi ulubieńcami trwały również na przerwach. Fotorelację przedstawiamy poniżej.