WIZYTA W PASIECE

Czy wiecie, że według naukowców, jeśli wyginą pszczoły – ludzkość ma jeszcze tylko 4 lata życia? Nie możemy żyć bez pszczół. jeśli ich zabraknie nikt nie będzie zapylał kwiatów, przestaną owocować drzewa….
Aby bliżej poznać zwyczaje naszych latających „przyjaciółek” w środę, 12 września klasy trzecie i pierwsze wybrały się na arcyciekawą wycieczkę. Tuż za Strykowem mieści się pszczela farma. Nasze dzieciaki wcale się nie bały owadów i dzielnie stawiły czoło przygodzie.
Dowiedziały się czym żywią się pszczoły, jak wygląda hierarchia pszczół w ulu, co pszczoły robią w wolnym czasie i skąd się biorą pszczele dzieci. Mogły spróbować pysznych miodów – gryczanego, lipowego i rzepakowego. Udały się też do pasieki, ale – nie martwcie się – nic się nikomu nie stało bo dzieci były ubrane w specjalne stroje, chroniące przed pszczołami. Na koniec wszyscy uczniowie zostali poczęstowani kiełbaską z grilla, lemoniadą i pieczonym chlebem.
Na szczęście pogoda dopisała, było słonecznie ale nie zbyt gorąco.