Dwudniowa wycieczka Szlakiem Piastowskim klasy 4 b i 4c

W dniach 15-16 maja odbyła się dwudniowa wycieczka Szlakiem Piastowskim dla dwóch klas czwartych: 4b i 4c . Trasa wycieczki wiodła przez Kórnik – Poznań – Kruszwicę – Wenecję – Biskupin – Gniezno. Uczniowie klas czwartych byli w miejscach ważnych historycznie, związanych z panowaniem Mieszka I, Chrztem Polski, Koronacją Bolesława Chrobrego i innych polskich królów, a także życiem codziennym pierwszych mieszkańców tych terenów. Podczas wycieczki uczniowie nie tylko zwiedzali, jeździli koleją wąskotorową oraz uczestniczyli w warsztatach z wypieku rogali Świętomarcińskich w Poznaniu i bicia monet w Biskupinie. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach z ogromną wiedzą na temat początków naszego państwa. Szkoda, że tak krótko trwała wycieczka! Ten miły, wspólnie spędzony czas pozostanie wszystkim na długo w pamięci.