Konferencja „Dzieci i młodzież wobec współczesnych zagrożeń. Bezpieczeństwo w szkole i w rodzinie.”

Dnia 24 maja 2018 r. w godz. 10:00-13:00 w naszej szkole odbyła się Konferencja pt.: „Dzieci i młodzież wobec współczesnych zagrożeń. Bezpieczeństwo w szkole i w rodzinie.” Pani Joanna Sędzicka, inicjatorka konferencji, przywitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu Pan Robert Śniecikowski, policjanci z KPP w Zgierzu, dyrektorzy i pedagodzy ze zgierskich szkół, a także inni zaproszeni goście, specjaliści w różnych dziedzinach. Po krótkim wstępie wystąpił szkolny zespół teatralny TREMA z przedstawieniem pt.: „Niebezpieczny żart”, a zaraz po nim nastąpiła prezentacja przybyłych gości.

Podczas konferencji poruszane były ciekawe tematy tj.: zagrożenia dzieci i młodzieży we współczesnym świecie, działania policji w obszarze profilaktyki zintegrowanej wśród dzieci i młodzieży, rola profilaktyki w placówkach oświatowych, rola Ośrodka Pomocy Społecznej w zapewnieniu bezpieczeństwa materialnego rodzin, prezentacja „dobrych praktyk” w zakresie bezpieczeństwa w szkołach, a także „Wakacyjna e-pomoc. Zgierska Przestrzeń Pomocy on-line.”