Wycieczka do Poznania klas 7 B i 2Ag

W dniu 15 maja 2018 r. wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Poznania. Dzięki bogatemu programowi wycieczki mogliśmy zobaczyć najważniejsze zabytki stolicy Wielkopolski. Widzieliśmy Ostrów Tumski – jedyną wyspę na Warcie w granicach administracyjnych Poznania – z Katedrą, która jest miejscem pochówku króla Przemysła II. Potem udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie zachwycił nas renesansowy Ratusz, Waga miejska i Odwach, a w południe wysłuchaliśmy hymnu Poznania. Obejrzeliśmy również Kolegiatę farną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Marii Magdaleny oraz panoramę miasta z wieży widokowej.

Na zakończenie naszej wielkopolskiej przygody udaliśmy się do Kórnika i podziwialiśmy XVI wieczny Zamek Tytusa i Celestyny Działyńskich, w którym wnętrza – choć przez muzealników przystosowane do zwiedzania – dały nam poczucie, że jego właściciele dopiero stąd wyszli.

To był naprawdę fajny dzień.

p. Elżbieta Pacyniak

Comments are closed.