ZAJĘCIA Z PSAMI POSZUKIWAWCZYMI

We środę, klasy 1B i 1C, odwiedzili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Łodzi, wraz ze swoimi podopiecznymi psami. Funkcjonariusze opowiedzieli na czym polega ich praca. Dzieci mogły zobaczyć sprzęt wykorzystywany do poszukiwań np. działanie kamery wziernikowej. Jednak najwięcej emocji wzbudziły oczywiście pieski. Trenerzy wyjaśnili w jaki sposób psy odnajdują poszkodowanych, jak się je tresuje i nakłania do pracy, która dla nich jest zabawą. Uczniowie obejrzeli trening posłuszeństwa, a także wzięli udział w poszukiwaniach osoby zagubionej. W nagrodę, za wzorowe zachowanie każdy mógł pogłaskać i poprzytulać zwierzaki, którym jak widać na zdjęciach, również się podobało. Na końcu uczniowie podziękowali strażakom za ciekawe zajęcia i wręczyli smakołyki dla nich i psiaków.

Comments are closed.