WIERSZE BRZECHWY I TUWIMA W NOWEJ ODSŁONIE KAMISHIBAI czyli UCZNIOWIE KLAS III TWORZĄ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W drugim półroczu, uczniowie wszystkich klas trzecich, wzięli udział w projekcie „Wiersze Brzechwy i Tuwima w nowej odsłonie kamishibai”, zainicjowanym przez bibliotekę szkolną. Podczas cyklicznych zajęć, dzieci pracowały w kilkuosobowych grupach. Każda z grup opracowywała wybrany fragment tekstu wiersza. Zadanie polegało na:
opracowaniu graficznym i tekstowym karty narracyjnej, nauce czytania oraz prezentacji gotowych kart w Oddziałach Przedszkolnych.
Każda z klas wystąpiła trzy razy: w grupie Maluszków, Średniaków i Starszaków.
Klasy zaprezentowały następujące utwory:
wiersz Jana Brzechwy pt. „Kwoka” – klasa 3A,
wiersz Juliana Tuwima pt. „Warzywa” – klasa 3B,
wiersz Jana Brzechwy pt. „Na Wyspach Bergamutach” – klasa 3C,
oraz wiersz Juliana Tuwima pt. „Cuda i dziwy”- klasa 3D.
Świetna współpraca z Wychowawczyniami klas, zaowocowała profesjonalnymi finałowymi występami, podczas których przedszkolaki nagrodziły uczniów gromkimi brawami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i pamiątkowych dyplomów dla uczniów, wychowawczyń klas i biblioteki.
Pięknie dziękujemy Wychowawczyniom Oddziałom Przedszkolnym za tak miłe przyjęcie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych występów.