WYCIECZKA DO SĄDU

18 maja uczniowie klasy 1 d udali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Zgierzu, gdzie spotkaliśmy się z Panią sędzią. Każdy z uczestników wycieczki zajął miejsce przeznaczone w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków czy publiczności oraz założył togę sędziego, adwokata oraz prokuratora, które różnią się od siebie kolorem żabotu. Zobaczyliśmy także jak wygląda pokój, w którym przesłuchiwane są dzieci. Zwiedziliśmy również sekretariat, areszt oraz archiwum, gdzie zgromadzone są akta spraw karnych i cywilnych. Sporym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji, który zademonstrował nam wyposażenie radiowozu. Mieliśmy również okazję pobrać odbitki własnych linii papilarnych.
Składamy serdeczne podziękowania osobom, które w tym dniu poświęciły nam swój cenny czas i z dużym zaangażowaniem przybliżyły wykonywane przez siebie zawody.