DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Święta, święta i po świętach.. Klasa 2 b tuż po powrocie do szkolnych obowiązków postanowiła wybrać się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Wędrując po osiedlowych uliczkach w blasku wiosennego słońca i ciepłego powiewu wiatru uczniowie dostrzegali najdrobniejsze zmiany zachodzące w przyrodzie. Udało się odnaleźć pąki na drzewach, zieleniącą się trawę, ale także piękne krokusy i przebiśniegi. Oczywiście podczas spaceru nie zabrakło chwili relaksu na pobliskim placu zabaw. Podsumowaniem wycieczki po osiedlu było omówienie rodzajów zmysłów potrzebnych do obserwowania przyrody. Dzieci wysłuchały również informacji o tym, że są osoby które mają zaburzone wrażenia zmysłowe i chorują na autyzm. W związku z obchodzonym w tym roku 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu na zakończenie zajęć dzieci wykonały plakat na znak integracji z osobami autystycznymi.