DZIEŃ WODY

W naszym przedszkolu 24 marca obchodziliśmy „Dzień Wody”  to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, że już niektórym brakuje… Czy potrafimy ją docenić? Czy przedszkolaki wiedzą ile woda znaczy dla nas wszystkich?
Grupa maluszków starała się szukać odpowiedzi na to pytanie podczas mycia zębów oraz rączek. Rozmawialiśmy również o tym co trzeba zrobić żeby nam wody kiedyś nie zabrakło i czy potrzebna jest woda do życia nie tylko człowieka, ale również zwierząt i roślin. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, która została zawieszona na korytarzu w przedszkolu.
Grupie starszaków zastanawialiśmy się wspólnie do czego potrzebna jest nam woda i czy życie bez niej jest możliwe. Poruszyliśmy także temat sposobów oszczędzana wody. Przedszkolaki zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie oglądając film edukacyjny a następnie utrwaliły wiedzę podczas kolorowania tego schematu. Poznaliśmy także właściwości wody wykonując eksperyment „Co pływa, co tonie”.
Z grupą ,,Myszek”w tym dniu obejrzeliśmy film edukacyjny ,,Woda wokół nas” . Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie i jak należy zachowywać się nad wodą. Dzień zakończyliśmy wspólnymi zabawami i pracą plastyczną ,,Meduzy w morzu”.