DZIEŃ LISTONOSZA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Dzisiaj w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Listonosza. Dla wszystkich grup był to bardzo aktywny czas. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z pocztą i listonoszem, układały puzzle z postacią listonosza, robiły również pracę plastyczną dotyczącą tematu dnia. Przedszkolaki „wysyłały” swoje listy, przypominając sobie figury geometryczne, które klasyfikowały do odpowiednich skrzynek pocztowych. Starsze dzieci układały historyjkę obrazkową w odpowiedniej kolejności, a młodsze bawiły się  w pocztę oraz wysłuchały piosenki o listonoszu. Była też „Pocztowa Parada”, w której wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Wraz z transparentami wybraliśmy się do najbliższego Urzędu Pocztowego, aby wręczyć kartkę z życzeniami pracownikom poczty.