SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

W minionym tygodniu Biblioteka szkolna zorganizowała kilka lekcji z ciekawą lekturą w roli głównej. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy IA i IIC.
Pierwsze z zajęć to Bajkowe spotkania, podczas których uczniowie obejrzeli „Smoka Wawelskiego”, „Bajkę o soli” i „Pinokia” w teatrzyku kamishibai.
Naszą kolejną propozycją były zajęcia zatytułowane „Mam tę moc!”. W ich trakcie  uczniowie mieli okazję wysłuchać treści jednego z opowiadań pochodzącego ze zbioru „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”, wykonali własne wizytówki oraz poszukiwali w wykreślance ukrytych słów oznaczających umiejętności. Zajęcia miały na celu pokazanie jak ważna jest samoakceptacja, wiara we własne siły i to że tak naprawdę każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
Podczas trzecich zajęć uczniowie wysłuchali pięknej i wzruszającej opowieści Anny Paszkiewicz pt. „Najwierniejszy psijaciel”  opartej na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w 1923 roku w Japonii. Główny bohater książki, pies Hachiko należący do profesora Ueno przez lata odprowadzał właściciela na poranny pociąg a wieczorami witał go na peronie. Kiedy pan niespodziewanie zmarł w pracy jego psi przyjaciel nie zaprzestał wyczekiwać na niego na stacji, na którą powracał każdego dnia przez 10 lat! Kiedy napisano o nim w prasie stał się sensacją w całym kraju i podbił serca Japończyków. Po śmierci psa mieszkańcy Tokio postawili mu na dworcu pamiątkowy pomnik a sam Hachiko stał się w Japonii symbolem wierności i oddania.
Uczniowie zachwyceni opowieścią wykonali prace plastyczne, na których znalazł się Hachiko oraz flaga i symbole Japonii.